Třída 1.E1

Třídní učitel: Hana Ondrušková           E-mail: ondruskova@zs-ostrcil.cz

Vyučuje: 1. stupeň

O třídě:

Třída 1.E1 Flyers je skvělá parta malých objevitelů a badatelů, která společně prvního září 2022 vzlétla do světa vzdělání. Na cestě nás čeká mnoho zastávek: ostrovy písmen, čísel i informací o světě kolem nás. Každý den ve škole nás obohatí o nové zážitky, každý člen posádky má své důležité místo. I společná cesta je nám cílem!

1E1 Flyers Class is a crew of 21 little, enthusiastic explorers and researchers. They all together took off to the World of Education on September 1, 2022. There are many stops on their way: letter islands, number islands and lands of information about the world around us. Each day at school enriches us with many new experiences. Each crew member is a valuable and participative drop in our team! Let´s fly! Even the journey could be our goal!

0.

1.