Přinášíme originální projekt třídy LIŠKA :-)

V odkazu o řádek níže najdete krásnou prezentaci která vás provede celým projektem :-)

POZOR: Pokud se prezentace nepřehraje, je třeba vpravo nahoře kliknout na ikonu šipky směřující dolů, čímž se zahájí stahování a z počítače se již prezentace přehraje.

Projekt „ Paprsky sluníčka pohladí všem srdíčka“ je zaměřen na podporu a posílení zájmů dětí o přírodu a podporu kladného vztahu dětí k ostatním lidem, hlavně lidem starším.

Projekt je rozpracovándo 7 jednotlivých bloků, které na sebe navazují a jsou postaveny na prožitkovém učení, které patří v předškolním vzdělávání k prioritnímu.

Dětem je umožněn přímý kontakt s přírodou návštěvou rodinné farmy, pozorováním kytek, setím semínek a péči o rostliny. Všechny tyto zážitky pak dětí vyjádří ve výtvarné činnosti. Obrazy budou vystaveny v Dětském ráji v Komenského sadech a budou je moci shlédnout rodiče dětí i celá ostravská veřejnost. Po výstavě odvezou děti své obrázky do Domu s pečovatelskou službou a předají je seniorkám při vzájemném již tradičním setkání.