Návštěva planetária

Ve čtvrtek,24. března, jsme s dětmi navštívili Planetárium. V sále nám ukázali hvězdnou oblohu, souhvězdí, světové strany. Poté děti zhlédly pohádku o Červené Karkulce, která děti provázela hvězdnou oblohou. Po svačině jsme měli tvořivé dílničky, děti stavěly různé výrobky z kostek. Poté jsme prošli expozici, podívali se na obrázky planet, souhvězdí, pozorovali Slunce, meteority, vesmírné vozidlo. Děti také názorně viděly Slunce, obíhající planetu Zemi a kolem ní Měsíc. Tento týden jsme věnovali povídání o vesmíru, Zemi atd. Elenka nám přinesla do školky zajímavé knihy a modely planet. Pouštěli jsme si povídání s Pixim, písničky o vesmíru i v angličtině. Bylo poznat, že se děti orientovaly a moc se jim to líbilo.