Včelka

Kontakt:    ms.vcela@zs-ostrcil.cz

Tel.:            722 980 857

Vyučující:  Mgr. Hana Střeláková           E-mail:  strelakova.ms@zs-ostrcil.cz

Vyučující:  Mgr. Eva Šestáková               E-mail:  sestakova.ms@zs-ostrcil.cz

O třídě:

Třída Včelka třídou s bilingvní výukou pro ty nejmenší pilné včeličky, ve věku od tří let. Každý den to u nás bzučí a žije jako v opravdovém úlu. Třída Včelka má samostatný vchod a je určena pouze pro dvacet malých Včelek, které se s námi společně seznamují s novým světem v mateřské školce i se světem kolem nás. S dětmi rády tvoříme, malujeme, cvičíme, zpíváme a tancujeme, učíme se v centrech aktivit a dvakrát týdně za námi "na kus řeči" přijde také rodilý mluvčí, který nám pomáhá s hravou angličtinou. A snad aby nám nebylo smutno, staráme se ve třídě také o naše zvířecí kamarády - rybičky, africké šnečky, králíčka Banyho a křeččí brášky Boba a Bobka.

Rozvrh Včelka 2020/2021

• P1530203

Zahradní slavnost a pasování předškoláků

24.června 2021
    Jaké to je, když se předškoláci loučí a vydávají se cestou ze školky do školy? Uspořádá se zahradní slavnost, děti se pasují na školáky, dostanou šerpy, dárky, pamětní listy, zpívá se, fotí se a nechybí ani slzičky štěstí a dojetí...
  • výlet do Raduně (50)

Výlet Včelky a Ježka do Raduně

17.června 2021
    Třetí společný výlet dětí ze třídy Ježek a Včelka - tentokrát do zámeckého parku v Raduni. Opět nás čekalo nádherné počasí a společný piknik. Prohlédli jsme si zámek, prošli se parkem kolem zámeckých rybníků a prohlédli si místní oranžérii.

Den dětí

8.června 2021
    Den dětí jsme oslavili s dinosaury! Na děti čekaly sportovní stanoviště, tvoření, dinokino, virtuální realita i skákací atrakce.
  • P1520810

Mauglího stezka v Bohumíně

2.června 2021
    Den dětí jsme si zpestřili o pořádné dobrodružství! Autobus nás zavezl do Bohumína, kde jsme si prohlédli park, voliéry exotických ptáků, kontaktní minizoo a hlavně jsme se vyřádili na úžasné Mauglího lanové stezce! Byl to krásný den!
  • Divadlo a dětský den ve Včelce (49)

Den dětí u Včeliček

1.června 2021
    Naši školku navštívilo divadlo s Veverkou Terkou a přivezlo dětem Trampskou pohádku! Dětský den jsme si pak osladili zdravým tvarohovým nanukem a užili jsme si krásného dne a aktivit ve školce i na zahradě.
  • P1520676

Relax minifarma v Těrlicku

27.května 2021
    Náš první společný autobusový výlet byl na skvělou minifarmu Relax v Těrlicku. Společně jsme si užili krmení zvířátek, piknik, hrátky na farmě, pocitový chodník i kontaktní část s kozičkami. Byl to krásný, slunečný a vydařený den!
i1.září 2022Informace k zahájení provozu MŠ v novém školním roce 2022/2023 Vše co potřebujete vědět k nástupu do mateřské školy po prázdninách - ať už k nám chodíte nějaký ten rok, nebo jste úplným nováčkem!

Image result for moap