Informace k zahájení provozu MŠ v novém školním roce 2022/2023

Vše co potřebujete vědět k nástupu do mateřské školy po prázdninách - ať už k nám chodíte nějaký ten rok, nebo jste úplným nováčkem!

Informace k zahájení provozu MŠ:

Mateřská škola bude v provozu od čtvrtku 1.9.2022. Kancelář školní jídelny bude rodičům nově zapsaných dětí k dispozici 31.8.2022 od 7 do 15 hodin. Pro rodiče nově přijatých dětí - První platbu stravného je nutno uhradit na místě v kanceláři vedoucí školní jídelny v hotovosti a pro následnou platbu převodem obdržíte variabilní symbol a další potřebné údaje, včetně přístupu do aplikace iCanteen pro odhlašování a přihlašování stravy. Stravné je hrazeno vždy k 15. dni v měsíci na období měsíce následujícího. Doporučená měsíční částka za celodenní stravu a pitný režim je 1100,-. Podrobné informace k výši stravného naleznete ve školním řádu školní jídelny.

Úplata za předškolní vzdělávání je stanovena ve výši 500,- měsíčně a hradí se vždy k 25. dni kalendářního měsíce. Podle § 123, odst. 2 se vzdělávání v mateřské škole zřizované státem, krajem, obcí nebo svazkem obcí poskytuje bezúplatně od počátku školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne pátého roku věku. Při odkladu školní docházky až do doby, kdy dítě nastoupí do základní školy, je vzdělávání bezúplatné.

Číslo účtu ZŠ a MŠ Ostrava, Ostrčilova 10, příspěvková organizace: 164 929 9339/0800

Variabilní symbol pro úhradu úplaty: obdrží rodiče od 1. 9. 2022 na třídě nebo v kanceláři MŠ

Co budou děti potřebovat?

Děti budou do mateřské školy potřebovat vhodné oblečení pro pobyt ve třídě, přezůvky s pevnou patou, převlečení na pobyt venku adekvátní aktuálnímu počasí, náhradní oblečení včetnbě spodního prádla, kelímek se zubní pastou a kartáčkem na zuby, děvčátka hřeben nebo kartáč na vlasy.

Provoz mateřské školy:

Provoz je zajištěn denně od 6:00 do 16:30 na hlavní budově.

Od 6:00 do 7:30 je v provozu třída Motýlek, ketrá je určena ke scházení dětí a od 16.00 do 16:30 k rozcházení.

Provoz na třídě Liška je od 6:30 do 16:15, na třídě Včelka od 6:30 do 16:00.

Děkujeme všem rodičům za spolupráci a na dětí se už opravdu moc těšíme!

Kolektiv mateřské školy