ZÁKLADNÍ ŠKOLA OSTRAVA

Financováno z rozpočtu SMO

Fond pro děti ohrožené znečištěným ovzduším

Ozdravný pobyt 2020

Ozdravný pobyt školního roku 2019/2020 se konal v rekreačním areálu Skiland Ostružná, obec Ostružná v chráněné krajinné oblasti Jeseníky,v termínu 1.- 14. března 2020.

Pobytu se účastnilo 52 žáků 7. ročníku.

Pro uskutečnění ozdravného pobytu jsme využili nabídky objektu ve výběrovém řízení, který zprostředkovala CK Gattom Tour. Kromě zajištění ubytovacího objektu zajišťovala cestovní kancelář také dopravu na místo pobytu a zpět.

Náplň pobytu obsahovala část výukovou, část výcviku na lyžích a snowboardu a část doplňkových programů ozdravného a zábavného charakteru - turistika, pohybové a sportovní hry v přírodě,

aktivity se zaměřením na komunikační a vztahovou oblast, sebepoznávání a překonávání překážek.

Nevýukové aktivity byly vedeny pedagogy, kteří mají mimo jiné zkušenosti se zážitkovou mimoškolní pedagogikou, na tuto část ozdravného pobytu jsme se dlouhodobě připravovali.

Výcviku na lyžích a snowboardu využili děti začátečníci a i pokročilí.

Tímto škola plnila podmínky dle Školního vzdělávacího programu.

I přes uskutečněnou lyžařskou výuku, si žáci sněhových podmínek a „bílé zimy“ moc neužili.

Také neproběhla návštěva jeskyně Poštovní štola, z důvodu nehody, což nám bylo velmi líto.

Naopak jsme mohli ale využít bazén na nedalekém hotelu.

Žákům byl dán prostor pro poznávání sebe, spolužáků, pozitivních i negativních vlastností, utváření si vlastního názoru na tyto projevy. Vše bylo umocněné reakcemi na  jiné prostředí, než jsou žáci zvyklí, a sice škola, třída, domov. Dovoluji si sdělit, že ozdravný pobyt splnil svůj účel a smysl.

Žáci navštívili několik turistických oblastí v okolí.

Veškerý dlouhodobě plánovaný program byl s drobnými úpravami splněn. Náplň pobytu je zdokumentována v celé řadě fotografií .

Chod ozdravného pobytu zabezpečovali pedagogové jednotlivých vyučovacích předmětů, zdravotnice naší školy, včetně třídních učitelů, vyučující TV a pedagogy -  instruktory lyžování , což považuji za velké pozitivum, které bylo umožněno vedením školy .

Personál Areálu Ostružná zajistil příjemné zázemí pro pobyt a splňoval naše požadavky .

Ráda bych vyjádřila poděkování všem kolegům, kteří společně se mnou brali zodpovědnost za všechny děti na ozdravném pobytu. Zároveň utvářeli pohodovou atmosféru a byli mi nápomocni v každé situaci.

Zpracovala : Mgr.Zora Fülepová

vedoucí ozdravného pobytu