Jak chutná ve Španělsku - vaření španělských jídel

Que aproveche! aneb Jak chutná ve Španělsku

Poznávání gastronomie cizí země je zpravidla lákavým zážitkem a navíc příjemným způsobem hlubšího pronikání do jiné kultury. V úterý 13. června si proto někteří naši žáci učící se španělsky vyzkoušeli, jak některé tradiční španělské pokrmy chutnají a jak se zároveň připravují.

Naše menú se skládalo ze tří platos (chodů) —  entrada (předkrm): ensalada mixta con atún y huevos (míchaný salát s tuňákem a vejci), primer plato (první chod, zde: náš hlavní chod): paella mixta (tedy paella mix – my jsme ji připravili s kuřetem a krevetami), postre (dezert): fresas con zumo de naranja (jahody v pomerančové šťávě). Všechny pokrmy byly připraveny z čerstvých ingrediencí, samozřejmostí byl olivový olej, balzámový ocet, třtinový cukr a další ochucovadla typická pro středomořskou kuchyni.

Naše fotografie vás určitě přesvědčí o tom, že účastníkům se akce líbila a že všem hlavně chutnalo. Takže už můžeme  přemýšlet o tom, co vařit příště.

Mgr. Petra lexová