Cervantes a jeho román

Cervantes a jeho román aneb Byli jsme hosty na hladnovském gymnáziu

V pondělí 24. dubna navštívilo deset žákyň z 9. ročníku gymnázium Hladnov, aby si spolu s jeho studenty připomnělo výročí úmrtí snad nejznámějšího španělského spisovatele Miguela de Cervantese. Akce se konala v rámci výuky španělského jazyka a dala nám pocit jisté výjimečnosti, neboť pouze pro nás byly připraveny zajímavé soutěžní disciplíny, založené na znalostech světově proslulého díla Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha. Čas strávený na gymnáziu byl nepochybně smysluplný; vědomosti o donu Quijotovi získané na základě společné četby klíčových částí románu a sledování ukázek stejnojmenného filmu se totiž rychle nezapomenou. Děkujeme hladnovskému gymnáziu za příjemnou atmosféru během akce a Mgr. Petře Psíkové za přípravu a realizaci celého dopoledne.

Mgr. Petra Lexová