Preventivní program "Už to vím, už se nezraním"

Třída 3. B

4. dubna 2017 proběhl ve třídě 3. B výukový program "Už to vím, už se nezraním", který si pro naše žáky připravili vyučující a studenti oboru VOŠZ Ostrava.
Na osmi stanovištích se děti seznámily s rizikovými činnostmi a aktivitami, které mohou vést k vážným úrazům a hlavně si vyzkoušely, jak reagovat v situacích, které mohou ohrozit jejich zdraví. Program byl zaměřen na bezpečnost chování v přírodě, na silnici i v domácnosti. Zážitkovou formou si děti vyzkoušely, jak se chovat v případě požáru a učily se ošetřit popáleniny na horní končetině, zopakovaly si znalosti o dopravních značkách i o povinné výbavě na kolo či kolečkové brusle. Všechny tyto i další aktivity se dětem moc líbily a radost jim udělaly rovněž dárkové předměty a sladká odměna v samotném závěru programu.

Jana Mařecová