Easter Egg Roll

EASTER EGG ROLL

MÁ SEDMILETOU TRADICI

Středa před velikonočními prázdninami bývá většinou chladná. Víme to zcela jistě, protože jsme v rámci doplnění výuky anglického jazyka letos již posedmé organizovali Easter Egg Rolling – soutěž, kterou dobře znají děti ve Velké Británii a ve Spojených státech. Našim záměrem je, aby se žáci z prvních a druhých tříd s anglosaským velikonočním zvykem seznámili na základě prožitku. Jak tedy malou část dnešního dopoledne (12. duben 2017) strávili?

Se svou třídní učitelkou si nejprve vyslechli pravidla soutěže, v malých skupinách se pak postupně vyškrábali na travnatý kopeček na školním hřišti a snažili se dokutálet své vejce – mj. z umělé hmoty – co nejdále. Na vítěze čekal diplom a čokoládový zajíc, sladký bonbón vylepšil náladu všem ostatním. Těm, na které třeba čeká vítězství příští rok.

Mgr. Petra Lexová