Nejlepší mladý chemik ČR

V listopadu tohoto školního roku se naše škola přihlásila už podruhé do celostátní soutěže Nejlepší mladý chemik ČR, kterou každoročně pořádá VŠCHT v Praze. Zadání prvního kola si zkusili vyřešit všichni žáci 9. ročníku. Tři nejúspěšnější řešitelé- Filip Kaštovský a Roman Mikulín z 9. E a Adéla Poštulková  z  9. A postoupili do 2. kola, které proběhlo 13. 12. 2016 v prostorách SPŠCH v Ostravě.

Do regionálního kola, konaného 27. 1. 2017, které prověřilo praktické dovednosti v oboru chemie, postoupil Filip Kaštovský. I v tomto kole měl skvělé výsledky, ze 36 finalistů skončil na 8. místě.

K postupu do celostátního kola, které proběhne 13. 6. 2016 v Pardubicích sice nepostoupil, ale celý průběh soutěže je pro něho cenná zkušenost. Příjemné bylo i slavnostní vyhlášení výsledků regionálního kola, které proběhlo 22.3.2017 ve Velkém světě techniky v DOV. Potěšily i věcné ceny, které finalisté obdrželi. Filip si zaslouží velký obdiv za všechno, co zvládá nejenom v rámci chemie, ale v podstatě ve všech oborech a také ve sportu.

Mgr. Jana Dlouhá