Beseda "Ekvádor a Peru"

ZA POSELSTVÍM STARÝCH CIVILIZACÍ A TAJEMSTVÍM ROVNÍKU

Ve čtvrtek 16. března se žáci 7. ročníku v rámci výuky španělského jazyka zúčastnili besedy o dvou zajímavých španělsky mluvících zemí – Ekvádoru a Peru.

Smyslem akce bylo podnítit v žácích zájem nejen o cestování, ale také o studium španělštiny.

Během 45 minut se Mgr. Lexová s žáky podělila o vlastní zážitky a zkušenosti z cest po této části jihoamerického kontinentu (účastníci besedy už např. ví, co je to soroche a jak mu předcházet, a jistě by také uměli vysvětlit zvláštní význam morčat v Incké říši).

Součástí besedy byla komentovaná projekce fotografií, z nichž jsme některé umístili na tento web, dále poslech tradiční andské hudby a dokonce možnost sáhnout si na totoru, rákos pocházející z okolí jezera Titicaca.