Ozdravný pobyt - 2.stupeň

Ke konání ozdravného pobytu byl vybrán Hotel Jelenovská v obci Valašské Klobouky v termínu:

6.- 19.2. 2017. Dotace SMO byla určena pro 61 žáků 7. ročníku, celkový počet byl doplněn žáky ročníku osmého.

Pro uskutečnění ozdravného pobytu jsme využili nabídky objektu ve výběrovém řízení, kterou zprostředkovala CK Gattom Tour. Kromě zajištění ubytovacího objektu zařizovala cestovní kancelář také dopravu na místo pobytu a zpět.

Veškerá další organizace a příprava pobytu probíhala standardně, jako v předešlých letech.

Náplň pobytu obsahovala část výukovou a dále program splňující ozdravný charakter – především pohyb a pobyt v přírodním prostředí, turistika, využívání bazénu, atd. Žáci si užili her a aktivit – tvořivých, komunikačních, sebepoznávacích. Všichni pedagogové se také aktivně a se zaujetím zapojovali do veškerých hrátek a zábavy společně s dětmi.

Tato část pobytu byla nejvíce náročná pro pedagogy, co se týče přípravy, času, zajištění pomůcek a hlavně zorganizování vyššího počtu žáků.

Nedílnou součástí letošního ozdravného pobytu bylo zařazení lyžařského výcviku. Nabídky využili dětí v lyžování pokročilí a také zájemci začátečníci. Tímto škola plnila podmínky podle Školního vzdělávacího programu.

Hotel Jelenovská disponuje velkou kapacitou prostorovou i ubytovací. Občas jsme museli skloubit požadavky hotelu s našimi představami, včetně zpestření jídelníčku čerstvou zeleninou a ovocem. Hotel nám vyšel ve všech záležitostech vstříc.

Ozdravný pobyt zajistili pedagogové jednotlivých předmětů, třídní učitelé a zdravotník. K lyžařskému výcviku byl přizván mimoškolní instruktor lyžování, což považuji za pozitivum. Žáci se tak setkají s jinými lidmi a jiným přístupem, než který znají ze školního prostředí.

Sice v zimním období, ale i přesto byl dětem umožněn výlet do ZOO Lešná. Výlet měl u všech zúčastněných kladnou odezvu.

14-denní pobyt mimo velké město je pro žáky bezesporu prospěšný. Také po stránce upevňování vztahů, navazování nových kamarádství, sebezdokonalování, posílení odvahy a samostatnosti. Neméně důležité je soužití žáků s učiteli v jiném prostředí než škola.

Sama za sebe vyjadřuji spokojenost. Také mé překvapení ze slov dětí: „... bylo to fajn a moc nám to ve třídě pomohlo...“ považuji za odměnu a příjemný pocit po ne vždy jednoduchých přípravách.

Vyjadřuji poděkování všem kolegům, kteří se mnou společně vzali zodpovědnost za žáky na pobytu. A zároveň mi byli nápomocni v každé situaci.

Zpracovala Mgr. Zora Fülepová