Krajské finále ve šplhu

Před dvěma týdny mělo družstvo starších děvčat velký úspěch v okresním kole ve šplhu na tyči s přírazem. Nyní je čekal vrchol a to boj o titul nejlepších šplhounek v Moravskoslezském kraji.

Krajské finále se uskutečnilo 28.2.2017 ve Frýdku-Místku a naše děvčata se na toto finále nesmírně těšila. Společně s kategoriemi ZŠ zde i ve svých kategoriích bojovaly týmy SŠ. Tento závod byl náročný, jelikož každý absolvoval čtyři pokusy. Ve školním a okresním kole to byly pokusy tři. Byla zde vidět i vyšší úroveň závodů, jelikož měření nebylo ruční, ale elektronické s přesností na setiny sekundy.

Jak si naše děvčata vedla? Konkurence byla skvělá a náš dívčí tým ve složení Nell Procházková, Štěpánka Habustová, Markéta Černá a Kateřina Sabelová obsadilo páté místo. Jsme hrdí, že máme tak skvělý šplhounský tým a snad i v dalších letech na jejich úspěch jiní žáci z naší školy navážou, jelikož všechna děvčata jsou z deváté třídy. V příštím roce možná budou opět závodit, ale to už za střední školu.

Osobně jsem na šplhounky nesmírně hrdý a jsem rád, že jsem mohl být společně s nimi v jejich týmu jako učitel, trenér, rádce, doprovod, hlídač telefonů, peněženek a svačinek.

Mgr. Lukáš Káňa