Okresní kolo ve šplhu

Dne 15.2.2017 se uskutečnilo okresní kolo ve šplhu na tyči, kterého se zúčastnily i dvě naše družstva v nejstarší kategorii. U chlapců reprezentovali David Ngo, Adam Krakowka, Dominik Válek a Ondřej Mrvík, kteří obsadili krásné 5. místo. Je ovšem nutné vyzdvihnout výkon Davida Nga, který dostal speciální cenu pro nejlepšího šplhouna a to zaslouženě. Důkazem je jeho poslední ze tří pokusů, kdy vyšplhal tyč za neuvěřitelných 2.02 sec., což je nový školní rekord!!!

U děvčat naší školu reprezentovaly Nell Procházková, Štěpánka Habustová, Markéta Černá a Kateřina Sabelová. Tyto děvčata si vyšplhaly první místo a zároveň i postup do krajského kola, které se uskuteční 28.2.2017 ve Frýdku-Místku. Je to neuvěřitelné, ale i u děvčat byla vůbec nejrychlejší šplhounkou naše žačka a to Kateřina Sabelová. Můžeme tedy říci, že nejrychlejší šplhoun a šplhounka pro rok 2017 v Ostravě jsou ze ZŠ Ostrčilova 10, což nás velice těší.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=fRh41LGNYL4&feature=youtu.be

Mgr. Lukáš Káňa