Olympiáda ze španělského jazyka - školní kolo

Ve čtvrtek 26. ledna se na naší škole konal 1. ročník Olympiády ze španělského jazyka. Naši žáci se tento jazyk začínají učit v 7. třídě a až do konce školní docházky se mu věnují dvě vyučovací hodiny týdně. Všech pět účastnic školního kola ujistilo porotu o tom, že základy cizího jazyka je možné si osvojit během krátkého období, a to i při poměrně nízké intenzitě studia.

Soutěž se skládala z písemné a ústní části. Výkon v ústní části byl pro finální výrok poroty rozhodující proto, že ústní komunikace má v řadě aspektů větší prioritu také v každodenním životě.

Nejlepší z pětice nejlepších žáků (respektive žákyň), kteří se na naší škole učí španělský jazyk v rámci nebilingvní sekce, je Chiara Biagini z 9.A. Gratulujeme! Pochvalu za svědomité studium a pravidelnou aktivitu v hodinách španělštiny však udělujeme všem dalším soutěžícím: Adéle Bílkové (9.A), Elišce Bílkové (9.A), Šárce Dunajové (9.A) a Lucii Turkové (9.B).

Mgr. Petra Lexová

Bc. Silvie Kubíčková