Finále soutěže ve florbalu - starší dívky

5.ledna 2017 se uskutečnilo dlouho očekávané okresní kolo ve florbalu starších dívek. Naše holky do něj postoupily z prvního místa.

Okresního finále se účastnilo šest škol, které byly rozděleny do dvou skupin. Naše dívky nejprve vyhrály zápas se ZŠ Nádražní a po fantastickém výkonu i se ZŠ Dětská. Postoupily tak rovnou do semifinále, kde se shodou okolností opět setkaly se ZŠ Nádražní. Tentokrát šlo o mnohem vyrovnanější a tvrdší zápas. Po remíze v základní hrací době přišlo na řadu prodloužení. Naše dívky od začátku zatlačily soupeřky až k vlastní bráně. Brankářka ze ZŠ Nádražní předváděla jeden fantastický zákrok za druhým, ale přeci jen nebylo možné takový tlak ustát. Viki Martináková krásnou střelou dostala míček do sítě a radost z postupu do finále byla na místě.

Ve finále nás opět čekal známý soupeř – ZŠ Dětská, který byl pro nás tentokrát mnohem tvrdším oříškem. Soupeřky měly jasnou převahu již od začátku a daly nám dva rychlé góly. V druhém poločasu ještě svitla naděje, když Monika Kudělásková snížila na 1:2, ale záhy jsme dostali třetí gól a bylo rozhodnuto.

Druhé místo je přes počáteční velké zklamání nádherný výsledek, ze kterého se všichni ve škole radujeme. Holky uhrály historický úspěch, na který jen tak nezapomeneme!

HOLKY DĚKUJEM!!!

Mgr. Jindřich Švub