Závody ve šplhu - školní kolo

Jak už málokdo dnes ví, tak šplh byla pravidelná olympijská disciplína a to už i na prvních novodobých olympijských hrách v roce 1986. U nás šplh patřil vždy mezi silné disciplíny, což dokazuje i zlatá olympijská medaile Bedřicha Šupčíka z roku 1924. Od roku 1932 byl šplh nahrazen prostnými a tím byl navždy vyřazen z programu olympijských her.

Na naší škole šplh nevyřazujeme, ale naopak se mu vždy v zimním období věnujeme a pilujeme techniku. Již druhým rokem byl uspořádán školní závod v tomto sportu, který je vyvrcholením gymnastického období v hodinách TV. Tento závod proběhl v pátek 20. 1. 2017 a zúčastnili se ho žáci 3. až 9. ročníků.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci svých tříd a těm nejlepším blahopřejeme k vítězstvím. Z těch nejlepších budou vybrání čtyři žáci, kteří budou školu reprezentovat 15. 2. 2017 v okresním kole. Držte nám pěsti!!!

Mgr. Lukáš Káňa, vyučující TV