Soutěž Oxford Illustrator

Dne 20. října jsme se zúčastnili anglické výtvarné soutěže Oxford Illustrator.

Soutěž pořádala ZŠ K. Pokorného v Ostravě-Porubě.

Naši školu reprezentovaly Sarah Viktorýnová z 5.C, Johanka Novotná ze 7.A a Ngo Chi Quynh z 8.B.

Holky měly ukázat své znalosti anglického jazyka, a také svůj výtvarný talent. Soutěžily ve třech věkových kategoriích. Každá kategorie obdržela úryvek z anglické knihy. Sarah četla kousek z příběhu o Obrovi. Johanka úryvek z knihy Čaroděj ze Země Oz a Chi výňatek z Dobrodružství Toma Sawyera.

Holky čtení textů v angličtině zvládly s přehledem. Teď už zbývalo“ jen“ příběh ztvárnit na papír. Což není jednoduché. Navíc musely zakomponovat do obrázku podtržená slova v textu, jinak ztrácely potřebně body.

Konkurence byla veliká, a i když jsme se nakonec jen těsně neumístili, Sarah skončila na 4. místě, i tak si holky den užily a myslím, že je tato soutěž obohatila jak v angličtině, měly dobrý pocit z toho, že textům rozuměly i bez nabízených slovníků, tak v kreslení.

Mgr. Marcela Šorfová