Basketbalový turnaj

Ve čtvrtek 2. 6. 2016 se v hale Tatran konal basketbalový turnaj žáků 1. stupně základních škol převážně z obvodu Moravská Ostrava. Naše škola do něj nastupovala jako nováček bez jakéhokoliv očekávání. Tým tvořil výběr dvanácti žáčků – chlapců i dívek z 1. – 5. ročníku. Většina z nich hraje za některý z Ostravských klubů, nebo se věnují basketbalu ve volném čase. Našli se i tací, kteří basketbal znají pouze z hodin tělocviku. V turnaji se soutěžilo o ceny, diplomy, medaile a hlavně – o putovní pohár, který svou velikostí přitahoval pozornost všech.

Hned v prvním zápase jsme narazili na pozdějšího vítěze turnaje – Základní školu 30. dubna. Naši hráči dlouhou dobu dotahovali rychlý odskok soupeře ze začátku zápasu. V jedné chvíli se jim dokonce podařilo skóre otočit ve svůj prospěch, ale basketbalisté ze ZŠ 30. dubna si lépe rozvrhli síly a v posledních dvou minutách nás jasně přehráli. Prohra o jeden jediný koš chutnala hořce, ale bylo brzy na to věšet hlavu. Čekaly nás další důležité zápasy.

V nich jsme vždy soupeře jednoznačně přehrávali. Zvítězili jsme nad školami: ZŠ Bohumínská, ZŠ Generála Píky i ZŠ Zelená

Konečné 2. místo pro nás i všechny ostatní bylo nečekaným výsledkem. Hráči i hráčky byli při návratu do školy vřele uvítáni. Pan ředitel všechny pochválil za skvělé výkony a výbornou reprezentaci školy. Stříbrný pohár, který hráči na památku obdrželi, nám bude tento sportovní úspěch už navždy připomínat.

Mgr. Jindřich Švub