Ozdravný pobyt - 2.stupeň

Ke konání ozdravného pobytu byl vybrán Hotel Bauer v obci Bílá v termínu 16.- 29.4.2016. Pobytu se účastnilo 48 žáků (7.A,B, 8.B).

Náplň pobytu obsahovala část výukovou a dále program splňující ozdravný charakter – především pohyb a pobyt v přírodním prostředí, turistika, využívání bazénu, jízda na koloběžkách, atd. Dále si žáci užili her a aktivit – tvořivých, komunikačních, sebepoznávacích.

Tato část pobytu byla nejvíce náročná pro pedagogy, co se týče přípravy, času a zajištění pomůcek.

Ozdravný pobyt zajistili pedagogové jednotlivých předmětů, třídní učitelé a zdravotník.

Žákům byly umožněny dva celodenní výlety. První, nejen poznávací a vědomostní, do ZOO Lešná.

Druhý výlet byl turistický a sice lesní cestou na Chatu Doroťanka.

14-denní pobyt mimo velké město je pro žáky bezesporu prospěšný. Také po stránce upevňování vztahů, navazování nových kamarádství, sebezdokonalování, posílení odvahy a samostatnosti. Neméně důležité je soužití žáků s učiteli v jiném prostředí než škola.

Sama za sebe a žáky své třídy vyjadřuji spokojenost. Také mé překvapení ze slov dětí pár dnů po návratu: „... my chceme zpátky..., bylo to fajn a moc nám to ve třídě pomohlo...“ Což považuji za odměnu a příjemný pocit po ne vždy jednoduchých přípravách.

Také je důležitý jistě pozitivní pohled rodiče při poskytnutí dotace dítěti na 14- denní pobyt.

Vyjadřuji poděkování všem kolegům, kteří se mnou společně vzali zodpovědnost za žáky na pobytu. A zároveň mi byli nápomocni v každé situaci.

Mgr. Zora Fülepová