Ostrčilka´s Underground

Ve čtvrtek 14. dubna se na naší škole konal 5. ročník vědomostní a dovednostní soutěže Ostrčilka’s Underground. Ačkoli název vyvolává asociaci školního suterénu, soutěžní disciplíny probíhají v tradičních učebnách, které pouze představují stanice londýnského metra.

Každý ročník soutěže se týká vybraných anglicky mluvících zemí, pro letošní rok bylo vyhlášeno téma Velká Británie a USA. Soutěž je určena žákům 2. stupně základních škol v Ostravě a blízkém okolí. Některé školy se do naší soutěže zapojují pravidelně (např. ZŠ Gajdošova), jiné školy se letos zúčastnily poprvé (ZŠ Alberta Kučery a ZŠ Mládežnická, Havířov).

Pořadí vítězů není jistě to nejdůležitější, pokud všichni soutěžící strávili dopoledne, které bylo poučné i zábavné zároveň. Z charakteru soutěžních disciplín (např. tvorba indiánských amuletů nebo imitace havajského tance hula) se snad lze domnívat, že tomu tak mohlo být...

Organizátoři děkují všem žákům ZŠ a MŠ Ostrčilova, kteří svou pomocí přispěli k realizaci této soutěže.

(Mgr. Petra Lexová - hlavní organizátor, Bc. Silva Kubíčková, Mgr. Daniel Rajnoch, Dagmar Šarounová, Mgr. Marcela Šorfová)