Malování na zeď

V průběhu celého školního roku 2014/2015 se na naší škole v učebně výtvarné výchovy uskutečnil megalomanský projekt "Malování na zdi učebny VV".

Zúčastnit se mohl opravdu každý z 2. stupně  školy. Nejlepší návrhy, které děti odevzdaly, byly pečlivě protřízeny a vybrány. Ty nejoriginálnější, nejveselejší a nejlépe nakreslené byly pak samotnými autory, pod dohledem vyučujícího J. Gerdy, namalovány přímo na zeď speciálními barvami. Celá roční akce se setkala s obrovským úspěchem, děti si ji náležitě užily a ledascos se jistě i přiučily. Dětští autoři vítězných a realizovaných návrhů byli pak náležitě odměněni pořádnou pochvalou a samozřejmě také dárkem. Nejlepší na celém projektu, dle vyjádření mladých umělců, bylo to, že jejich díla neskončila zapomenuta někde hluboko v šuplíku, ale byla prakticky využita  k výzdobě zdí učebny VV, čímž dostala nový život opravdu na hodně hodně dlouho. Je třeba poděkovat všem, kteří se tohoto projektu účastnili, jak fyzicky, tak jako psychická podpora. Dále samotným žákům ZŠ Ostrčilova, i když jejich dílka nebyla vybrána, vyučujícím a vedení školy.

MgA. J.Gerda