FOTOSTORY

Dne 4.11.2015 se na naší škole ve výtvarné učebně uskutečnil workshop galerie města Ostravy Plato s názvem "Fotostory".

Akce se zúčastnily třídy 6A  a 8E. Akce se skládala z vzdělávacího programu zakončeného originálním tvůrčím workshopem FOTOSTORY. Hodiny výtvarné výchovy na naší škole se tímto snaží rozvíjet klíčové kompetence žáků nad rámec samotného umění a kombinují interaktivní setkání s uměleckými díly, výtvarné, dramatické, literární a další aktivity s workshopy a prací s pracovními listy, vycházejí z principů neformálního vzdělávání a učení zážitkovou formou.

Aktivní prožívání uměleckých děl nabízí mladým lidem široké možnosti sebevyjádření, při přemýšlení a diskuzi nad vybraným artefakty jsou vedeni ke kritickému myšlení, v dnešní době tak důležitému.

Tímto bychom chtěli moc poděkovat galerii Plato za program Fotostory, konkrétně lektorkám Míle, Alici a Dáši.

Děti to opravdu moc bavilo a byly rády, že si mohou vyzkoušet i netradiční techniky a materiály, tedy něco, co ve škole jen tak zažít nemohou.

Myslím, že je třeba také ocenit vysokou profesionalitu a připravenost výtvarnic galerie Plato, a také žáky naší školy za sdílnost, chuť tvořit a celkové nadšení.

MgA. Josef Gerda