Projekt Čtení s prvňáčky

Tento týden byl zahájen projekt, který spojil žáky 5. a 1. ročníku. Starší kamarádi se stali mladším žákům průvodci světem písmenek a čtení. Celý rok se děti budou setkávat, aby společně objevovaly kouzlo jazyka.

Jedním z prvních úkolů bylo naučit prvňáčky poznat písmeno „M“. Starší žáci si pro své mladší kolegy připravili zábavné hry a cvičení, díky kterým si děti písmeno pevně vryly do paměti. Následovalo čtení pohádky, při kterém se děti nejen bavily, ale také rozvíjely svou představivost. Společně pak plnily úkoly, které souvisely s obsahem příběhu a s písmenem „M“.

Tento projekt přinesl mnoho pozitivních výsledků. Žáci 5. ročníku si upevnili své vlastní znalosti a dovedli je efektivně předat mladším spolužákům. Naučili se komunikovat, spolupracovat a být zodpovědní. Prvňáci zase získali nové kamarády a s jejich pomocí udělali první krůčky ve světě čtení.