Globetrotter 2024

Žáci deváté třídy se zúčastnili soutěže Globetrotter 2024 na Wichterlově gymnáziu

Ve čtvrtek 17. října se žáci devátých třídy naší školy zúčastnili soutěže Globetrotter 2024, která se konala na Wichterlově gymnáziu v Ostravě Porubě. Soutěž byla zaměřena na znalosti reálií anglicky mluvících zemí, konkrétně Austrálie a Nového Zélandu. Této akce se zúčastnili žáci devátých tříd základních škol a studenti prvního ročníku gymnázií.

Soutěž byla rozdělena do několika částí. První z nich bylo poslechové cvičení, kde žáci poslouchali známé písně australských umělců a jejich úkolem bylo správně určit název písně a jméno interpreta. Po poslechu následoval test, který prověřil znalosti žáků o Austrálii a Novém Zélandu. Další částí byla úniková hra

Po testu následoval zajímavý workshop, který vedl pan učitel z Austrálie. Ten si pro žáky připravil interaktivní soutěž zaměřenou na australské slangové výrazy. Soutěž probíhala formou oblíbené online hry Kahoot!, kde žáci soupeřili ve znalostech neformálních výrazů používaných v Austrálii. Tato část byla nejen naučná, ale také velmi zábavná, a dala žákům příležitost vyzkoušet si angličtinu v odlehčené formě.

Celá akce byla velmi úspěšná a naši žáci si odnesli nejen nové poznatky o Austrálii a Novém Zélandu, ale také spoustu zajímavých zkušeností.