Konference žákovských parlamentů v Ostravě

Dne 30. září 2024 se v prostorách Střediska volného času Korunka v Ostravě konala konference žákovských parlamentů. Akce se zúčastnily dvě zástupkyně školního parlamentu naší školy, Natálie a Zuzana z 8.E, které zde představily úspěšný projekt, realizovaný díky podpoře z programu Bo nám to není jedno!!!.

Na konferenci se setkali členové školních parlamentů napříč Ostravou, aby sdíleli své projekty a zkušenosti. Natálie a Zuzana odprezentovaly, jak jejich tým zrealizoval projekt, který měl pozitivní dopad na školní komunitu. Kromě toho si účastníci vyslechli inspirativní projekty dalších škol a společně diskutovali o nových možnostech spolupráce.

Během konference byl rovněž představen nový ročník participativního projektu, do kterého by se náš školní parlament rád opět zapojil. Tato akce byla nejen příležitostí pro výměnu nápadů, ale také motivací k dalším aktivitám, které přispívají k rozvoji školní kultury a aktivního zapojení žáků do veřejného dění.