festival 2023 II.

Oslava Dne dětí závěrečným festivalem “Ostrčilka má ráda Česko”

Po několika letech se k nám na Ostrčilku opět vrátil festival - příležitost k setkání dětí, rodičů, učitelů, bývalých absolventů i všech přátel naší školy.

Naše školní hřiště se proměnilo v pulzující místo, kde se děly věci nevídané. :)

Hned při vstupu děti obdržely hrací kartu, na níž u jednotlivých stanovišť sbíraly za splněné úkoly razítka. Úkoly to byly pestré a ne vždy jednoduché. Děti v nich procházely českou historií, sportem, zeměpisem, hudbou nebo českými pohádkami. Všechny byly velmi šikovné, proto je na závěr čekala sladká odměna v podobě nanuku a poslední velký úkol, při němž každý po sobě zanechal nesmazatelnou stopu v podobě otisku palce. Společně jsme tak vytvořili netradiční vlajku České republiky. K obdivování ji naleznete ve škole - jen co pro ni najdeme čestné místo.( také samozřejmě v galerii na našich webových stránkách. )

Děkujeme všem, kteří pomohli vytvořit pohodovou a přátelskou atmosféru, a těšíme se na viděnou příští rok.

Kolektiv učitelů ZŠ a MŠ Ostrčilova