Soutěž Kreslíř roku 2022

Dne 3.11. 2022 proběhla soutěž Kreslíř roku v galerii Plato, kterou každoročně pořádá Střední umělecká škola v Ostravě. Atmosféra této soutěže je podobná jako na talentových přijímacích zkouškách, nejen proto je tato soutěž velmi oblíbená. Žáci, kteří zvažují studium na škole s uměleckým zaměřením, zde mohou prožít slovy obtížně popsatelné pocity, které se váží na vlastní tvůrčí proces v prostředí konkurence. Mají možnost vidět svou tvorbu v kontextu ostatních prací, načerpat inspiraci, srovnat si priority i odhalit své slabiny, seznámit se s ostatními soutěžícími nebo vyzpovídat studentky  i pedagogy SUŠ. Mohou si ujasnit, na čem je ještě potřeba pracovat a jakým směrem se ubírat při zlepšování svých schopností. To vše navíc v zajímavém prostředí galerie Plato.

Letošního ročníku se zúčastnilo více než 120 účastníků z různých škol z Ostravy i z širšího okolí. Nově bylo možné vyzkoušet si kromě tradiční kresby portrétu i malbu zátiší. Žáci  zde pracují na stojanech rozmístěných v kruhu kolem modelu, což je pro mnohé z nich nezvyklé. Letos pořadatelé připravili program i pro přítomné pedagogy v nových prostorách galerie Plato v Porážkové ulici.
Z naší školy se na soutěž vydala pětice žákyň z osmých a devátých ročníků v doprovodu Mgr. Kynčlové. Výsledky prozatím neznáme, po vyhodnocení nám budou zaslány prostřednictvím e-mailu. Soutěž jsme si každopádně všichni užili a samotná účast byla pro nás velkým přínosem.