Španělská olympiáda pro žáky ZŠ (tradičně i netradičně)

V úterý 31. května jsme na naší škole přivítali 12 žáků ze dvou „cizích“ základních škol. S šesticí domácích žáků účinkovali v 1. ročníku španělské olympiády (tradičně i netradičně).

Soutěž jsme organizovali s podporou grantu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a ve spolupráci s gymnáziem Hladnov.  Soutěží jsme chtěli podpořit zájem žáků učit se španělsky.

Žáci soutěžili v disciplínách, které jsou na jazykových olympiádách běžné více (konverzace s rodilou mluvčí, čtení s porozuměním, reálie) i méně (vaření typického jídla, výtvarná činnost).

1. – 3. místo v jazykových disciplínách obsadili žáci ze základní školy generála Zdeňka Škarvady, nám se však dařilo v kuchyni (trojice žáků z 6.E1 a 7.E snadno přesvědčila porotu o tom, že jejich „zumo de naranja con fresas“ má nejlepší vzhled i chuť).

V žádné soutěži nemohu vyhrát všichni, každý se však může dobře bavit! Snad tomu tak bylo také u nás 31. května. Na památku obdrželi všichni účastníci ruční mini větráček (s ohledem na blížící se léto věc velmi užitečná, nejen ve Španělsku).