Olympiáda ze španělského jazyka

Světoběžníci tvrdí, že znalost jednoho cizího jazyka je málo. Jazykoví experti nás zase přesvědčují o tom, že „čím dříve (se dítě začne cizí jazyk učit), tím lépe (pro dítě)“. Minimálně proto by výuka dalšího cizího jazyka na základní škole měla být vnímána pozitivně!

Předmětová komise Španělský jazyk podporuje zájem žáků o španělštinu také organizací školního kola Olympiády ze španělštiny (letos se konala ve čtvrtek 6. února). Jaké to bylo a jak to dopadlo?

Těžištěm soutěže byla ústní komunikace s dvoučlennou porotou. Každý soutěžící si vylosoval otázku (např. ¿Qué día es hoy?), která bylo východiskem pro doplňující dotazy (v tomto případě se vztahovaly k hodinám, dnům, měsícům a ročním obdobím).

Letošní španělská olympiáda byla pro porotu tvrdým oříškem. Výkony soutěžících byly totiž tak podobné, že nebylo možné spravedlivě určit jejich pořadí! Každý soutěžící byl proto odměněn písemnou pochvalou.

Mgr. Petra Lexová