Olympiáda z anglického jazyka

Kdyby headhunters (lovci talentů) objevovali nadané osobnosti již na základní škole, nepochybně by těžištěm jejich zájmu byly předmětové olympiády. Jejich účastníky totiž bez výjimky charakterizují nadprůměrné výsledky v konkrétním předmětu i ambice je zviditelnit.

Předmětová komise Anglický jazyk organizuje školní kolo Olympiády z angličtiny tradičně v lednu (letos v úterý čtrnáctého) . Olympiády se účastní vybraní žáci 2. stupně, kteří ve dvou kategoriích (6. -  7. třída a 8. - 9. třída) před porotou prezentují své ústní komunikativní dovednosti. Nejlepší žák/žákyně z každé kategorie je vyslán/a do okresního kola (které se letos konalo 5. února).

To, že naši školu navštěvují skuteční talenti, není rozhodně klišé. V letošním ročníku okresního kola anglické olympiády se naše žákyně ze 7.B umístila v kategorii I.A jako PRVNÍ! Jsme na její úspěch pochopitelně hrdí. Upřímné poděkování nicméně patří všem žákům, kteří se olympiády zúčastnili pouze ve školním kole.

Mgr. Petra Lexová