Čerti a vnoučata na Ostrčilce

Tradičně jsme Adventní období na naší škole zahájili vánočním jarmarkem. Letos proběhl v podvečer Mikulášské nadílky a nesl název Čertovský aneb žerty s čerty. A svému názvu opravdu odpovídal: čertovská výzdoba, děti i učitelé v čertovských kostýmech a hlavně „pekelná“ zábava. Děti přivedly rodiče i prarodiče, nabízely jim své výrobky, společně tvořili ve vánočních dílnách, objevovali a zkoumali v Čertovské laboratoři, tvořili v Čertovské cukrárně, k zhlédnutí bylo několik žákovských vystoupení.

Prokázali jsme ale nejen to, že se umíme dobře bavit, ale že také v předvánočním čase myslíme na druhé. Stejně jako loni jsme se totiž rozhodli uspořádat adventní sbírku. Minulý rok jsme podpořili nadaci Dobrý Anděl. Letos jsme se nechali inspirovat Ježíškovými vnoučaty a výtěžek z jarmarku a adventní sbírku jsme věnovali Domovu pokojného stáří v Ostravě Heřmanicích. Vybrali jsme krásných 13 806 korun a po společné dohodě tak umožníme Domovu pro seniory uspořádat pro zdejší klienty několik zajímavých akcí, jako je divadelní představení nebo návštěva mobilního planetária.

Sbírku osobně předaly dne 12. 12. 2019 v Charitním domě sv. Václava děti ze školního sboru, které babičkám a dědečkům samozřejmě rovněž zazpívaly a předaly dárečky a přání, čímž jim zpříjemnily předvánoční období.

Mgr. Taťána Bahnerová