Zájezd do Anglie

Třídy, které se účastnily:  5.E1, 5.E2, 6.A, 7B, 7E, 8A, 9A

Počet žáků:        61

Program:

1.den: Odjezd z Ostravy v ranních hodinách, přejezd přes SRN a Belgii do Calais.

2.den: Brzy ráno cesta trajektem přes kanál La Manche a přejezd do Londýna. Ráno procházka Greenwichským parkem a plavba lodičkou do City of London, procházka historické části s průvodcem (cestou uvidíte Tower Bridge, Tower, The Globe, Katedrálu sv. Pavla, Tate Modern, Millenium Bridge, London Eye…). Odpoledne možnost projížďky na London Eye. Večer odjezd na ubytování do Bath.

3.den: Dopoledne výuka angličtiny (3 lekce). Odpoledne prohlídka historického města Bath, procházka k Royal Crescent, Pultney Bridge, The Circus a možnost návštěvy Roman Baths. Večer návrat na ubytování.

4.den: Dopoledne výuka angličtiny (3 lekce). Odpoledne přejezd do Stonehenge a návštěva jedné z nejslavnějších prehistorických staveb. Večer návrat na ubytování.

5.den: Dopoledne výuka angličtiny (3 lekce). Odpoledne návštěva přístavního města Bristol. Prohlídka kostela sv. Mary, který je považován za nejpohádkovější v Británii a návštěva křižníku SS Great Britain + zastávka na pláží/ nebo Cheddar Caves + pláže/nebo Tintern abbey + Chepstow Castle. Večer návrat na ubytování.

6.den: Celodenní výlet do Cardiffu, prohlídka historického centra a návštěva Cardiff Castle, při jehož rekonstrukci se majitel markýz z Bute nechal inspirovat nejslavnějšími pohádkovými příběhy, poté přejezd do přístavu, procházka. Odpoledne možnost návštěvy jednoho z nejkrásnějších skanzenů v Británii St. Fagans. Večer návrat na ubytování.

7.den:  Ráno přejezd do Londýna a celodenní pobyt. Procházka s průvodcem po City of Westminster (Parlament, Westminster Abbey, Trafalgar Sq., Piccadilly Circus, Covent Garden, Soho, Downing Street…). Odpoledne návštěva studií Warner Bros a jejich expozice Making of Harry Potter, kde se dostanete do zákulisí této slavné pohádkové ságy, která okouzlila malé i starší diváky. Večer odjezd zpět do ČR.

8.den: Návrat do Ostravy ve večerních hodinách.