Den dúkůvzdání

Víme, proč rádi slavíme Den díkůvzdání

Tak čtvrtý listopadový čtvrtek je za námi! Dopisy jsou napsány, rozdány, přečteny a adresáty nepochybně pečlivě uschovány jako milá vzpomínka.

V rámci výuky angličtiny slavíme na naší škole ty nejzajímavější anglosaské svátky. Po hororově laděném Halloweenu to bývá severoamerický Den díkůvzdání. Tradici si připomínáme netradičně, např. bez krocana s nádivkou i bez dýňového koláče, intenzita našich prožitků je však možná právě proto silnější.

Od čtvrtého listopadového pondělí mají všichni naši žáci možnost poděkovat jedné osobě na naší škole (spolužákovi, učiteli, kuchařce, správnímu zaměstnanci...) za milý skutek v uplynulém roce. Poděkování má formu dopisu (v českém nebo anglickém jazyce), žáci v 1. třídě vyjadřují své díky obrázkem. Akce vrcholí ve čtvrtek dopoledne, kdy „školní pošta“ dopisy distribuuje adresátům.

Autorka textu děkuje Mgr. Bahnerové a Mgr. Pekárkové za dlouholetou vysoce kvalitní organizaci této akce.

Mgr. Petra Lexová