přejít na obsah

DRUŽINA ZÁKLADNÍ ŠKOLY OSTRAVA

Ostrčilova 10/2557, Ostrava 702 00

Foto školní budovy

***Krabice od bot z Ostrčilky***

Vloženo dne 10. 12. 2020

Stalo se milou tradicí, že se každoročně v adventním čase žáci Základní a mateřské školy Ostrčilova zapojují do některé z charitativních akcí. Předloni to byl Dobrý Anděl, vloni jsme se inspirovali sbírkou Ježíškova vnoučata. Uvědomujeme si totiž, že role školy není jen děti vzdělávat, ale také vést ke všímavosti ke svému okolí.

 

Jsme rádi, že i letošní adventní čas ukázal naši společnou chuť pomáhat druhým. Zvolili jsme projekt Diakonie ČCE „Krabice od bot“. Spočívá v tom, že několik dárků zabalených do krabice od bot, se dostane pod stromeček k těm, kteří si sami pořízení dárků nemohou dovolit.

Když jsme se jako škola do sbírky „Krabice od bot“ registrovali, nečekali jsme, jak velkou odezvu naše výzva vyvolá. Nadšení a chuť našich žáků pomáhat ale všechna očekávání překonaly. Zapojily se všechny třídy naší školy i školky, učitelé, vedení školy i správní zaměstnanci a postupně se tak pod vánočním stromečkem v recepci naší školy sešlo 75 zabalených krabic od bot plných dárků pro děti všech věkových kategorií, ale také pro jejich maminky, tatínky. V pátek 4. prosince jsme krabicemi naplnili dvě velká auta a odvezli dárky na sběrná místa. Odtud zamíří pod vánoční stromečky k těm, pro něž budou tyto „Krabice od bot“, vzhledem k jejich životním situacím, možná jedinými vánočními dárky.

A my z Ostrčilky máme radost z toho, že přineseme vánoční kouzlo do nejedné rodiny.

Táňa Bahnerová


KONTAKTY

Základní škola a mateřská škola Ostrava
Ostrčilova 10, příspěvková organizace

Ostrčilova 10/2557
Ostrava 702 00

: 61989037
DIČ: CZ61989037

Tel.: +420 596 113 411
E-mail: skola@zs-ostrcil.cz