DRUŽINA ZÁKLADNÍ ŠKOLY OSTRAVA

Vypouštění balónků s přáním k Ježíškovi

V pátek 12. prosince se děti školní družiny zúčastnily akce Vypouštění balónků s přáním k Ježíškovi.

Akce se konala před slezskoostravskou radnicí. Sešly se zde děti z více základních škol. Nejdříve děti ověšely vánoční stromeček ozdobami, které samy vyrobily. Některé z nich přednesly básničky nebo zazpívaly písničky. Vidět jsme mohli také taneční vystoupení. Součástí programu bylo losování o ceny, a tak si některé děti odnesly hodnotné dárky. Nikdo ale neodešel s prázdnou. Všechny děti  dostaly drobné odměny.                                                                                                                                                                                                                Nakonec všichni zúčastnění společně v jeden okamžik poslali Ježíškovi svá přáníčka na balóncích. Tato akce byla součástí projektu Český Ježíšek a zároveň pokus o rekord ve vypouštění balónků v celé ČR. České nebe zaplavilo 103 738 balónků s přáníčky a byl tak překonán rekord z roku 2008. Tato akce se dětem moc líbila. Těšíme se na další ročník.