O nás

Ostrčilova Bilingual School je součástí Základní školy a mateřské školy Ostrava, Ostrčilova 10, která zajišťuje komplexní vzdělávání dětí ve věku 3 – 15 let. Škola byla založena v roce 1960 a je situována v samotném centru třetího největšího města České republiky. Okolí školy skýtá pestrou nabídku sportovně-kulturního vyžití.

Od roku 2005 se díky povolení Ministerstva školství staly nedílnou součástí školy dvojjazyčné třídy. Prostřednictvím českého i anglického jazyka jsou děti všestranně vzdělávány. Snažíme se vytvářet podnětné prostředí pro komplexní rozvoj dětí, udržovat příjemné klima mezi žáky.

Klademe důraz na žáky, aby měli výborné komunikační schopnosti v obou jazycích.

V angličtině dosahují:

• Konec 5. ročníku - úroveň A2 – B1 podle evropského referenčního rámce, cambridgeská zkouška KET.
  • Konec 9. ročníku - úroveň B2 podle evropského referenčního rámce, cambridgeská zkouška FCE.

Ve výuce jsou používány české i anglické studijní materiály a pomůcky. Dvakrát ročně děti obdrží české vysvědčení a na konci školního roku i  anglické hodnocení, které blíže specifikuje dosažené schopnosti žáka v anglickém jazyce, v jeho osobním rozvoji a pracovních návycích.

Zázemí bilingvních tříd:

• Třídy jsou velmi dobře vybaveny.
  • K dispozici jsou česko-anglická knihovna, počítačová učebna, nově vybavená hudebna, školní družina.
  • Jídelna s nabídkou dvou obědů i zdravých svačinek, bufet, hřiště a tělocvična.
  • Na bilingvní ZŠ je maximální počet žáků stanoven na 25 žáků ve třídě.
  • V 1. třídě se děti učí český jazyk metodou Sfumato.
  • Na 1. stupni je anglický jazyk vyučován metodou Jolly Phonics a Jolly Grammar (www.jollylearning.co.uk), děti připravujeme na YLE Cambridge Exams.
  • Součástí programu výuky jsou rodilí mluvčí, asistovaný program na podporu čtenářské gramotnosti, asistovaná výuka ČJ pro cizince, možnost asistence ve výuce.
  • Od 6. ročníku druhý volitelný cizí jazyk.
  • Součástí jsou 2-3 povinné kroužky na 1. stupni ZŠ (Study Corner, YLE Cambridge Exams, Science, Extra English).
  • Součástí jsou 1-2 povinné kroužky na 2. stupni ZŠ (Science, English Conversation s přípravou na klasické Cambridge Exams).
  • English Science je vyučována dle NewStar Science.
  • Dvakrát ročně nabízíme volitelné kroužky, které jsou službou navíc.

Rodiče naší školu podporují prostřednictvím finančních darů, bez kterých by bilingvní výuka nemohla být kvalitně uskutečněna. Výuka bilingvních tříd je také každoročně finančně podporována statutárním městem Ostrava.

Za tyto finanční dary jsou žákům poskytovány tyto služby:

• Rodilí mluvčí ve výuce.
  • Anglické učebnice, anglické pracovní sešity, české pracovní sešity.
  • Výtvarné a kancelářské potřeby (sešity, složky, výkresy, temperové barvy aj.).
  • Asistovaný program na podporu čtenářské gramotnosti v AJ.
  • Asistovaná výuka ČJ pro cizince.
  • Financování odpoledních kroužků.
  • Vstupy do kin, divadel, na přednášky a výstavy.
  • Financování materiálů na workshopy a projektové dny.
BAKALÁŘI   Školní kalendář   Akce školy   Organizace šk.roku   Zpravodaje   E-omluvenka   Jídelníček

Zvonění

1. hodina 8:00 - 8:45