Soutěž v psaní na klávesnici pro ZŠ

TYPING JUNIOR OSTRAVA 2017

Soutěž v psaní na klávesnici pro základní školy

V pondělí 9. října 2017 se šest žáků z 8. a 9. ročníku naší školy zúčastnilo soutěže v psaní na klávesnici, kterou organizovala Obchodní akademie a Vyšší odborná škola sociální v Ostravě – Mariánských horách.

Efektivní způsob psaní na klávesnici je dovednost, kterou nepochybně ocení každý uživatel počítače. Naši žáci mají možnost získat správné návyky psaní na klávesnici (tj. psaní všemi deseti) v rámci volitelného předmětu, ve kterém pracují s programem ATF (All Ten Fingers).

Účast v soutěži Typing Junior Ostrava přinesla našim žákům novou zkušenost s psaním v programu ZAV. Snad ještě více významné bylo naše osobní setkání s panem Jaroslavem Zaviačičem, bývalým vícemistrem světa v psaní na mechanických strojích, a s paní Helenou Zaviačičovou, devítinásobnou  mistryní světa v psaní na klávesnici všemi deseti. Ukázku jejího psaní na klávesnici komentoval jeden z našich žáků slovy „Píše rychleji, než stíhá počítač.“.

Žáci 8. ročníku, kteří letos navštěvují volitelný předmět základy administrativy, mají nyní velkou inspiraci ve dvou osobnostech, jejichž světový úspěch je podložen nejen talentem, ale také tvrdým tréninkem.

Mgr. Petra Lexová