Příroda s otazníky

Dne 25. 11. 2014 jsme se s vybranými žáky 7. tříd zúčastnili dalšího ročníku soutěže „PŘÍRODA S OTAZNÍKY“ ve SVČ v Ostravě Porubě. Letošním tématem byl „ Les a lesní čarování“. Žáci vypracovávali samostatně test, kde si ověřovali všeobecný přehled o zvířatech a rostlinách vyskytujících se v lese, pak následovala poznávací část přírodnin a zvířátek. Nakonec si prověřili své smysly, rychlost a pohotovost… Soutěžilo celkem 13 skupin z různých škol a naše dvě skupinky se umístily na krásném 2. a 5. místě.Tímto si zajistily postup do jarního kola soutěže, které se uskuteční  v květnu.

Před samotnou soutěží se žáci intenzivně připravovali a v rámci studia jsme společně navštívili i Ostravské muzeum. Tam jsme měli možnost vidět vše, co je možné zahlédnout v Ostravě a blízkém okolí.

Žákům tímto moc děkujeme za přípravu a účast v soutěži… Těšíme se na pokračování!!!

Mgr. Olga Malohlavová, Mgr. Alexandra Blažková