Festival "Ostrčilka - evropské místo nejen kultury"

Ve čtvrtek 28. května 2015 se naše školní hřiště proměnilo v multikulturní festival. Stánky, zapůjčené městským obvodem, děti a učitelé vyzdobili tak, aby co nejvíce připomínaly jednotlivé evropské země. Návštěvníci, kterých přišlo opravdu hodně, mohli mít pocit, že se alespoň na chvíli ocitli v Itálii, ve Francii, v německy mluvících zemích, ve Velké Británii, v Irsku, ve Španělsku, na Slovensku a kupodivu i v České republice.

Děti dostaly cestovní pasy, do kterých jim celníci z vyšších ročníků dávali razítka za procestování zemí.

Jedlo se, pilo se, hodovalo se, tančilo i zpívalo, soutěžilo se i vyrábělo. Zkrátka se dobře mělo.

Děkujeme všem, kteří se na přípravách podíleli a naladili nás na prázdninové cestování.

učitelé z Ostrčilky, evropského místa nejen kultury...