Příroda s otazníky - 2.kolo

Dne 21. 5. 2015 se uskutečnilo 2. kolo soutěže „Příroda s otazníky“ , kterou každoročně pořádá SVČ Korunka v Porubě.

Z podzimního kola se zde probojovaly dvě skupiny žáků ze sedmých tříd a to z 2. a 5. postupového místa. Tentokrát šlo o praktické využití znalostí v terénu. Soutěž probíhala v CHKO Poodří, kde žáci prošli ve skupinkách okruh s přírodovědnými otázkami.

K naší velké radosti se skupina ve složení Vendula Holubová, Michal Magula a Jan Knop - Kostka (žáci 7.A) umístili na 1.místě a porazili dalších 9 skupin žáků. Dokázali se ve všem správně orientovat a prokázali všeobecné znalosti o přírodě. Výhrou pro ně je zájezd za dobrodružstvím, který se uskuteční v měsíci červnu!

Další skupinka dostala „bramborovou medaili“, což považujeme také za vynikající výsledek. O tento úspěch se zasloužili žáci ze 7.B ve složení Václav Duží, Vojtěch Kutra a Milan Filípek.

Všem moc děkujeme a gratulujeme!

Nutno připomenout, že žáci obětovali svůj volný čas v ranních či odpoledních hodinách a věnovali ho přípravě…

Mgr. Olga Malohlavová