Ozdravný pobyt žáků 2.stupně

Ozdravný pobyt školního roku 2014/2015 se konal na hotelu Mesit – Horní Bečva  v termínu 1. – 14. března. Pobytu se účastnilo 61 žáků 7. a 8.ročníku .

Náplň pobytu obsahovala část výukovou, část výcviku na lyžích a část doplňkových programů ozdravného a zábavného charakteru - wellnes centrum, turistika, pohybové a sportovní hry v přírodě,

aktivity se zaměřením na komunikační a vztahovou oblast, sebepoznávání a překonávání překážek.

Nevýukové aktivity byly vedeny pedagogy, kteří mají mimo jiné zkušenosti se zážitkovou mimoškolní pedagogikou, na tuto část ozdravného pobytu se dlouhodobě připravovali.

Ozdravný pobyt splnil svůj smysl a účel. Žákům byl dán prostor pro poznávání sebe, spolužáků, pozitivních i negativních vlastností, utváření si vlastního názoru na tyto projevy. Vše bylo umocněné reakcemi na jiné prostředí , než jsou žáci zvyklí, a sice škola, třída, domov.

Žáci navštívili několik turistických oblastí v okolí, např. Martiňák a Pustevny.

Veškerý dlouhodobě plánovaný program byl s drobnými úpravami splněn.

Náplň pobytu je zdokumentována na stovkách fotografií.

Chod ozdravného pobytu zabezpečovali pedagogové jednotlivých vyučovacích předmětů a zdravotníci naší školy, včetně třídních učitelů, vyučující TV a instruktor lyžování, což považuji za velké pozitivum, které bylo umožněno vedením školy.

Personál Hotelu Mesit zajistil příjemné zázemí pro pobyt a splnil veškeré naše požadavky.

Ráda bych vyjádřila poděkování všem kolegům, kteří společně se mnou brali zodpovědnost za všechny děti na ozdravném pobytu. Zároveň utvářeli pohodovou atmosféru a byli mi nápomocni v každé situaci.

Mgr. Zora Fülepová - vedoucí ozdravného pobytu