Preventivní program "Veselé zoubky"

Veselé zoubky

I v letošním roce se naše škola zapojila do Preventivního programu Veselé zoubky, který je určen žákům prvních ročníků. V hodině prvouky jsme si s dětmi povídali o tom,  jak se správně čistí zoubky, kolikrát denně se mají čistit a jak často chodíme k zubnímu lékaři na prohlídku. Děti se podívaly na krátký motivační film Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek.

Díky metodickému programu společnosti dm drogerie děti velmi aktivně pracovaly na interaktivní tabuli, kde se zábavnou formou dozvěděly o funkci zubů, co je to zubní kaz, jak poznáme, že se tvoří a jaké jsou zásady prevence zubního kazu. Děti se také mohly seznámit se správnou technikou čištění zubů  a jaký zubní kartáček je k čištění zubů nejvhodnější.

Splnit závěrečný test „Co už víme“, proto nebyl pro ně vůbec těžký úkol. Svoje znalosti si také prověřily v pracovním listu. Největší radost ovšem děti měly z překvapení, které je čekalo na závěr, kdy obdržely dárkovou taštičku, která obsahovala informační brožuru pro rodiče, zubní kartáček, zubní pastu, přesýpací hodiny a žvýkačky bez cukru. Všichni si zábavný program moc užili a ještě si pochvalovali, že se dozvěděli mnoho nových a zajímavých věcí.

Mgr. Dana Řezníčková