Rok vědy na Ostrčilce

Je už milým zvykem, že školní rok žákům naší školy zpestřuje celoroční projekt.

Ten letošní má dětem, především na prvním stupni, přiblížit jednotlivé vědní obory a ukázat, že věda může být zábavná.

Máme za sebou první projektový den věnovaný fyzice a chemii. V pátek 12.října se žáci naší školy proměnili v malé vědce v bílých pláštích a třídy v laboratoře, ve kterých si děti navzájem prezentovaly své připravené pokusy. Ač jsme viděli několik vybuchujících sopek, lávových lamp a výrobu oxidu uhličitého z octu a jedlé sody, škola zůstala celá. Naši žáčci se tak mohou těšit na druhý stupeň do skutečných učeben fyziky a chemie, které v rámci projektového dne poprvé navštívili, aby se přesvědčili, že fyzika a chemie nejsou kouzla, i když to tak může někdy vypadat.

Děkujeme paní učitelce Janě Dlouhé a Johaně Novotné, žákyni  9.A, které pro děti z 1. stupně připravily zajímavou „ochutnávku“ chemie a fyziky přímo ve školní laboratoři.

Už se všichni těšíme na další projektový den. Uskuteční se v listopadu a bude se věnovat vynálezům a vynálezcům.

Mgr. Taťána Bahnerová