Matematická soutěž Pangea

81 žáků naší školy se zúčastnilo soutěže Pangea.

MATEMATICKÁ SOUTĚŽ PANGEA

V dávných dobách prvohor a druhohor, tedy přibližně před 300 miliony let, nebyly jednotlivé kontinenty na naší planetě ještě rozdělené, ale existovaly jako jeden celek nazývaný Pangea. Ten se asi před 250 miliony let začal postupně rozdělovat a tvořit kontinenty až do podoby, v jaké je známe dnes.
Matematická soutěž Pangea se tímto historickým vývojem naší planety nechala inspirovat a dala si za úkol propojit a porovnat znalosti žáků v různých zemích celého světa.
Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo přes 500 000 žáků celé republiky, z toho 81 žáků 5. – 9. tříd naší školy.

Výsledky školního kola:

1. ročník: 1. místo Ondřej Koloničný, který si 2. místem v kraji zajistil postup do republikového finále
    2. místo Honza Le Than Son, v kraji 31.
    3. místo Antonín Barcuch, v kraji 49.
  2. ročník: 1. místo Markéta Kubatá, která v kraji skončila 9. a jen těsně jí unikl postup do republikového kola
    2. místo Veronika Obrusníková, v kraji 10.
    3. místo Karolína Demlová, v kraji 13.
  3. ročník: 1. místo Tadeáš Bodinger, 2. -3. místo Tomáš Sobek, Eliška Rišicová
  4. ročník: 1. místo Vojtěch Sznapka, 2. místo Patrik Nguyen, 3. místo Hana Jalovecová
  5. ročník: 1. místo Jakub Švéda, 2. místo Michal Kaštovský, 3. místo Robin Kantor