Návštěva španělského filmového představení

Viděli jsme Španělskou královnu!

(5. dubna 2018)

Existuje mnoho důvodů pro to, aby součástí výuky cizího jazyka byl tzv. autentický materiál (texty, které nejsou primárně určeny pro výuku). Proto žáci 7. – 9. ročníku, kteří se jako další cizí jazyk učí španělštinu, ve čtvrtek 5. dubna zhlédli v ostravském Minikině film La reina de España (Španělská královna). Z krátkých rozhovorů se dvěma z nich se dozvíte o jejich dojmech z představení.

Otázka: Jak se ti film líbil?

žák 7.B (Ondra): Bavilo mě to... Bylo to celkem zajímavé.

žák 9.A (Patrik): Byl dobrý... Spíše zmatený. Někdy se v něm nedalo vyznat, o co jde.

(Poznámka: Film se odehrává ve Španělsku v době Francova režimu a jeho děj je spojen s natáčením filmu o královně Isabele I.)

Otázka: Do jaké míry jsi rozuměl mluvené španělštině?

žák 7.B (Ondra): Tak čtvrtku... Přiučil jsem se i nová slovíčka.

žák 9.A (Patrik): Máme nějakou stupnici? Dobře, 1 – 10. Tak 7.

(Poznámka: Smyslem návštěv představení v původním znění s titulky je podpora celkového zájmu o španělštinu a španělskou kulturu. Vzhledem k délce studia tohoto jazyka byly odpovědi žáků pro pedagoga skutečným překvapením         .)

Mgr. Petra Lexová