Anglické divadlo - 1. stupeň

MAGICAL LANGUAGE SHOW & BILBY’S BUSH ADVENTURES

DR KLUTZE NADCHLY ŽÁKY 3. A 4. TŘÍD

Některé školní akce jsou exkluzivní v tom smyslu, že se konají jen zřídka. Interaktivní divadelní show Dr Klutze ( www.drklutz.com/ ) k nim patří, protože charismatický Schelie Nielsen (Australan s nádhernou angličtinou) ve středu 7. března naši školu navštívil po více než pěti letech.

V rámci výuky anglického jazyka se žáci našich 3. a 4. ročníků (nebilingvní sekce školy) zúčastnili jeho zábavných představení Magical Language Show (3. třídy) a Bilby’s Bush Adventures (4. třídy). Ačkoli o dobrou zábavu šlo především, podstatné bylo to, že žáci spontánně komunikovali s rodilým mluvčím, aniž si přitom zajisté uvědomovali, že se učí nová slovíčka, trénují výslovnost nebo se dozvídají zajímavé informace o Austrálii (Bilby’s Bush Adventures).

Z fotografií z obou představení nepochybně získáte pocit, že divadlo Dr Klutze splňuje všechny podmínky pro to, aby si děti cizí jazyk osvojily přirozeným způsobem. A ten je nejlepší zárukou, že ho také budou umět přirozeně používat...

Mgr. Petra Lexová