Miniolympiáda se španělského jazyka

Žáci nebilingvní sekce naší školy si od 7. třídy osvojují „další cizí jazyk; mohou se rozhodnout pro francouzštinu, němčinu nebo španělštinu. V tomto školním roce se španělštinu učí celkem 69 žáků. Ve čtvrtek 25. ledna se pět nejlepších z nich setkalo v rámci školního kola Olympiády ze španělského jazyka.

Hlavním cílem výuky „dalšího cizího jazyka“ na základní škole je jen velmi jednoduchá komunikace v nejběžnějších životních situacích. Dosažení tohoto cíle však vytváří předpoklady pro úspěšné pokračování procesu osvojování jazyka na střední škole. V rámci soutěže proto účastníci museli např. prokázat kompetenci sdělit své základní osobní údaje, představit svou rodinu, uvést své preference, sdělit aktuální čas, datum nebo popsat aktuální počasí. Dalšími soutěžními úkoly bylo hlasité čtení španělského textu, identifikace španělsky mluvících zemí ve slepé mapě a test slovní zásoby.

Vítěz je – jak tomu bývá – pouze jeden. V jistém smyslu však vyhráli všichni soutěžící, protože - k velké spokojenosti poroty - dokázali, že umí mnohem více než mnozí jejich vrstevníci.

Mgr. Petra Lexová