přejít na obsah

Běh pro paměť národa

23. května 2021Odběhni si od obrazovky, zúčastni se s Ostrčilkou školní výzvy Běhu pro Paměť národa a naběhejme společně co nejvíc kilometrů!

Od 1. do 23.5. můžeš sportovat jak pro své zdraví, tak pro dobrou věc. Každý uběhnutý kilometr znamená 1 Kč věnovanou partnery projektu na natáčení pamětníků do sbírky Paměti národa. 

Běžíme pro Paměť národa, abychom nezapomněli na osudy politických vězňů, válečných veteránů, obětí holocaustu, disidentů, všech bojovníků za svobodu. Výtěžek Běhu umožní natočit a uchovat další stovky jejich příběhů.

Každá škola dostane účastnický diplom a ty s největším počtem naběhaných kilometrů také pamětní mince pro účastníky. A navíc, Tvou aktivitu ocení i vyučující tělocviku, pokud jim ze svého běhu pošleš selfie!

Jak na to? Je to jednoduché:

1)    Nainstaluj si do svého mobilu běžeckou aplikaci, použij svoji stávající běžeckou aplikaci nebo použij chytré hodinky, které umí zaznamenat vzdálenost a čas běhu.
Běžecké aplikace stáhnete na svých telefonech v aplikacích Google Play (pro Android) nebo App Store (pro iPhone). Organizátoři doporučují aplikaci EPP Pomáhej pohybem od Nadace ČEZ, partnera běhu.

2)    Na začátku běhu si spusť aplikaci a vyběhni na svou trasu – běžet můžeš kdekoliv, kdykoliv mezi 1. – 23. 5. 2021 a kolikrát chceš!

3)    Po doběhnutí si ulož záznam běhu z aplikace nebo hodinek (fotka, printscreen), kde bude čas, datum a počet uběhnutých kilometrů.

4)      Zašli výsledky na email mezirka@zs-ostrcil.cz, budou za Tvou školu vloženy na stránky časomíry Iron Time.

Celkové výsledky budou vyhlášeny 24.5.

Informace nalezneš také zde: https://www.behpropametnaroda.cz/pro-skoly.

Běhu zdar!

KONTAKTY

Základní škola a mateřská škola Ostrava
Ostrčilova 10, příspěvková organizace

Ostrčilova 10/2557
Ostrava 702 00

: 61989037
DIČ: CZ61989037

Tel.: +420 596 113 411
E-mail: skola@zs-ostrcil.cz